Atrakcje polecane w Świnoujściu i okolicy
fort aniołaFort III Anioła – fort pruskiej Twierdzy Świnoujście, wybudowany w latach 1854-1858, przeznaczony do obrony zachodniego kompleksu fortyfikacyjnego od strony lądu. Składa się on z trzykondygnacyjnej rotundy, zwieńczonej tarasem i basztą obserwacyjną.

więcej informacji


muzeumMuzeum Rybołówstwa Morskiego – przedstawia zbiory dotyczące historii miasta oraz dzieje połowów ryb. Można zobaczyć też wystawę poświęconą florze Bałtyku, a także dowiedzieć się jakich narzędzi używali dawniej rybacy do połowu ryb.

więcej informacji


muzeumFort I Gerharda, zwany również Fortem Wschodnim – jeden z fortów Twierdzy Świnoujście. Położony jest we wschodniej części Świnoujścia, w dzielnicy Warszów, na wyspie Wolin, w pobliżu latarni morskiej.

więcej informacji


muzeumPromenada nadmorska w Świnoujściu to przedwojenny bulwar graniczący z dzielnicą uzdrowiskową. Wzdłuż promenady znajdują się punkty gastronomiczne, kawiarnie, bary, ogródki piwne, muszla koncertowa, kino 3D i oceanarium. Na świnoujskiej promenadzie udostępniony jest internet bezprzewodowy

muzeumLatarnia Morska Świnoujście – najwyższa na polskim wybrzeżu Bałtyku, jedna z najwyższych w Europie oraz najwyższa na świecie latarnia morska Jest wykonana z cegły, a na jej szczyt prowadzi dokładnie 308 schodów; położona jest w dzielnicy Warszów

więcej informacji


Zapraszamy do Świnoujścia
<
(c) Wykonał Ricardo 2017
wszystkie prawa zastrzeżone